Zarządzenie Nr 7/2015
Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki
z dnia 08 stycznia 2015 r.
w sprawie powołania Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn zm.) oraz art. 6 ust. 2 pkt 4, art. 9a ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1493 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr X/57/2011 Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki z dnia 23 września 2011 r. w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz warunków jego funkcjonowania zarządzam co następuje:
§1
Powołuję się Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Kamieniec Ząbkowicki.
§2
W skład Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wchodzą następujące osoby:
1. Agnieszka Rogowska-Koprzak- Pełnomocnik Wójta Gminy ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
2. Magdalena Kubień- Referent ds. świadczeń rodzinnych i dodatków mieszkaniowych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim
3. Izabela Majewska-Sztyler- pielęgniarka środowiskowa-rodzinna NZOZ „ Medicus Plus”
Sp. z o.o. w Kamieńcu Ząbkowickim
4. Anna Wojtaszczyk- pedagog szkolny Gimnazjum Publicznego w Kamieńcu Ząbkowickim
5. Dorota Zielińska- kurator specjalista Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich
6. Maciej Szostak- Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Złotym Stoku Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim
§3
Organizację pracy Zespołu określa regulamin Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie stanowiący załącznik nr 1 do zarządzenia.
§4
Powołanie w/w członków Zespołu Interdyscyplinarnego następuje na podstawie porozumień oraz w przypadku przedstawicieli GKRPA na podstawie wskazania przez Wójta.
§5
Wykonanie zarządzenia powierza się Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim.
§6
Traci moc Zarządzenie Nr 235/2011 z dnia 30 grudnia 2011 roku w sprawie powołania Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
§7
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Załącznik do Zarządzenia Nr 7/2015
Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki
z dnia 8 stycznia 2015 r. w sprawie powołania Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Regulamin Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania
Przemocy w Rodzinie
§ 1 Postanowienia ogólne
1. Regulamin ustala tryb działania Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
2. W skład Zespołu wchodzą powołani przez Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki przedstawiciele instytucji związanych z realizacją zadań wynikających z ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1493 z późn. zm.).
3. Osoby wchodzące w skład Zespołu współpracują ze sobą w sposób skoordynowany, zapewniający skuteczne reagowanie na sytuacje kryzysowe.
4. Zespół może tworzyć grupy robocze w celu rozwiązywania problemów związanych z wystąpieniem przemocy w rodzinie w indywidualnych przypadkach.
5. W skład grup roboczych wchodzą przedstawiciele instytucji związanych z realizacją zadań wynikających z ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
6. Członkowi Zespołu oraz grup roboczych mogą przetwarzać dane osób dotkniętych przemocą w rodzinie i osób stosujących przemoc w rodzinie, dotyczące: stanu zdrowia, nałogów, skazań, orzeczeń o ukaraniu, a także innych orzeczeń wydawanych w postępowaniu sądowym lub administracyjnym, bez zgody i wiedzy osób, których dane te dotyczą.
§ 2 Funkcjonowanie Zespołu Interdyscyplinarnego
1. Zespół działa przy Gminnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim
2. Przewodniczący Zespołu jest wybierany na pierwszym posiedzeniu zespołu spośród jego członków, w głosowaniu jawnym, po otrzymaniu bezwzględnej większości głosów.
3. Posiedzenia Zespołu odbywają się w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na trzy miesiące.
4. Podejmowanie interwencji w środowisku wobec rodziny dotkniętej przemocą odbywa się na podstawie procedury „Niebieskie Karty” i nie wymaga zgody osoby dotkniętej przemocą w rodzinie.
5. Zespół działa na podstawie porozumień zawartych między Wójtem a przedstawicielami instytucji związanych z realizacją zadań wynikających z ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
6. Obsługę organizacyjno-techniczną Zespołu zapewnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Obsługa oznacza:
· zapewnienie pomieszczenia na obrady Zespołu lub grup roboczych,
· zapewnienie materiałów papierniczo-biurowych na potrzeby pracy Zespołu/grup roboczych (papier, toner, znaczki pocztowe, możliwości ksero, udostępnienie komputera, pieczątka, tablice informacyjne w razie potrzeby, teczki na przechowywanie i segregowanie informacji, szafy na przechowywanie danych wrażliwych, które będą w posiadaniu Zespołu),
· zapewnienie obsługi administracyjnej Zespołu (prowadzenie korespondencji, kontakt z członkami Zespołu/grup roboczych, sporządzanie protokołów).
7. Członkowie Zespołu oraz grup roboczych wykonują zadania w ramach obowiązków służbowych lub zawodowych.
8. Członkowie Zespołu oraz grup roboczych zobowiązani są do zachowania poufności wszelkich informacji i danych, które uzyskali przy realizacji zadań w ramach prac Zespołu.
|