Protokoły IV kadencji 2002-2006

Protokoły z obrad Sesji Rady Gminy

 
data publikacji:  12-11-2009 | 21:00
data ostatniej modyfikacji:  12-11-2009 | 21:00
P R O T O K Ó Ł NR XXV/05 Z SESJI RADY GMINY W KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM odbytej w dniu 16 września 2005 roku

 

 

P R O T O K Ó Ł  NR XXV/05

 

Z SESJI RADY GMINY W KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM

Odbytej w dniu  16 września   2005 roku

 

 

Godzina rozpoczęcia 10.00

Godzina zakończenia 14.00

Miejsce Sesji – sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury.

 

 

            W obradach Sesji udział wzięło 13 radnych oraz goście zaproszeni tj. Wice Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, Wójt Gminy i jego zastępca, Radny Rady Powiatu Marek Błażejewski, Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Pan Tadeusz Kuduk, Komendant Komisariatu Policji Nadkomisarz Stanisław Chałupa,  dyrektorzy szkół i przedszkoli, pedagodzy szkolni,  sołtysi i przewodniczący Rad Sołeckich gminy Kamieniec Ząbkowicki, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek podległych, mieszkańcy Gminy.

Radni nieobecni:

Ryszard Bierut

Bogusław Kitliński

Obrady Sesji otworzył Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Gembara stwierdzając quorum, przy którym mogła obradować i podejmować uchwały Rada Gminy.

Następnie Przewodniczący zapoznał z proponowanym w zaproszeniach porządkiem obrad,

który Rada Gminy  przyjęła jednogłośnie , a był on następujący:

  1. Otwarcie Sesji Rady Gminy.
  2. Zapoznanie z protokołem z poprzedniej Sesji Rady Gminy.
  3. Aktualna sytuacja w zakresie życia socjalnego mieszkańców Gminy w tym:

- wystąpienie Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- dyskusja.

     4.   Realizacja budżetu Gminy za I-sze półrocze 2005r. w tym:

            - wystąpienie Skarbnika Gminy,

            - dyskusja.

  1. Podjęcie uchwał.
  2. Sprawozdanie Wójta z działalności między Sesjami.
  3. Zapytania i wolne wnioski oraz odpowiedzi na nie.
  4. Zakończenie obrad Sesji Rady Gminy.

  

Następnie Przewodniczący Rady Gminy udzielił głosu Wice Przewodniczącemu  Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisławowi Jurcewiczowi, który poinformował o pracy w Sejmiku po wakacjach a więc na początku września odbyła się Sesja Sejmiku , której głównym tematem były sprawy budżetowe oraz sprawy służby zdrowia – szpitali a następnie program edukacji ekologicznej dla Dolnego Śląska. Niektóre powiaty, czy Gminy za kilka lat będą miały problem z odpadami komunalnymi. Do dzisiaj radni maja termin złożenia wniosków do pierwszego czytania do Programu Edukacji Ekologicznej. Poinformował, że sprawa z jaka zgłosił się do Przewodniczącego sołtys z Sosnowej jest załatwiona. Następna sprawa pozytywnie załatwiona to, to że o godz. 6.26 będzie odjeżdżał pociąg z Kamieńca do Jaworzyny.

 

-   2   -

Ad.2

Rada Gminy większością głosów tj. 12 za i 1 wstrzymującym się od głosu przyjęła treść protokołu XXIV Sesji odbytej w dniu 22 czerwca 2005r.

Radny Janusz Kaszuwara – zapytał czy jest zapis z ostatniej Sesji i czy odczytany protokół jest zgodny z nagraniem.

Insp.d/s rady Gminy – wyjaśniła, że w biurze rady znajdują się nagrania z poprzedniej Sesji i tej ostatniej  również.

Przewodniczący Rady Gminy – dodał, że nie wyobraża sobie tego aby na taśmie było co innego nagrane a co innego było zapisane w protokole.

Ad.3

W punkcie 3 porządku obrad głos zabrała  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Helena Dobrowolska – treść wystąpienia stanowi zał nr 1 do protokołu.

W dyskusja na temat „Aktualnej sytuacji życia socjalnego mieszkańców Gminy kolejno głos zabierali:

 Wystąpienie Zastępcy Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy to załącznik nr 2 do protokołu.

Załączniki nr 3 i 4 do protokołu to wystąpienia pedagogów szkolnych Sz.P.Nr 1 Pani Elżbiety Cwek oraz Gimnazjum Publicznego Pani Urszuli Marszałek

Dyr.Sz.P.Nr 1 Pan Rudolf Wójcik – powiedział, że bieda jest najdotkliwszym nieszczęściem   jakie może spotkać rodzinę, ale największym nieszczęściem niezrozumiałym dla dziecka, dlatego też szkoły naszej Gminy starają się objąć wszystkich pomocą. Bieda jest wstydliwa i wiele osób wstydzi się przychodzić po pomoc , ale rolą wszystkich jest aby do tych osób docierać szczególnie tam gdzie są dzieci. Wyraził się iż myśli, że w naszej gminie nie ma dzieci pozbawionych pomocy a to dzięki wspaniałej współpracy  służb socjalnych. Praca jest ogromna i to dyrektorzy na co dzień widzą. Pan dyrektor poparł propozycję Pana Wójta aby oprócz stałej pomocy w naszej gminie rozważyć pomoc w okresie wakacyjnym. Ponieważ wypoczynek jest bardzo ważny a szczególnie wypoczynek letni. Dlatego warto rozpocząć od przyszłego roku działalność półkolonii zabezpieczając na ten cel środki w nowym budżecie. Dziecko w okresie dnia byłoby pod opieką, jest wiele osób chętnych do tej opieki na zasadzie wolontariatu, zabezpieczyć tym dzieciom skromny posiłek a na noc wracałyby do swoich domów.

Pan dyrektor poruszył następną sprawę bardzo ważną tj. zdrowie dzieci. Próbują również ten problem rozwiązywać. Bardzo dobrze układa się współpraca z MEDICUSEM złożył podziękowania dla prezesa tej firmy Pana dr Cieślika, ale to jest jeszcze za mało. Brak jest opieki stomatologicznej, której brak w wieku dziecięcym powoduje choroby w wieku starszym. Może byłaby szansa aby wyposażone w szkołach puste gabinety stomatologiczne w jakiś sposób zaczęły funkcjonować.

Powrócił do sprawy którą poruszał niejednokrotnie tj utworzenia Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży, które w najwłaściwszy sposób dotarły by do dzieci. Takie Centra na szczeblu powiatu czy województwa są zbyt odległe i nie czują potrzeb naszych dzieci tak jak by się to odbywało na szczeblu gminnym. To centrum składałoby by się z rodziców komitetów rodzicielskich, pedagogów szkolnych i ludzi, którym bardzo bliskie są problemy dzieci.

Dyrektor Sz.P.Nr 2 Pani Joanna Grzesik – poinformowała, że zauważają z roku na rok wzrost biedy wśród dzieci i szkoła tym problemem zajęła się bardzo dokładnie trzy lata temu i w chwili obecnej mają już pewne osiągnięcia. Szkoła szczyci się tym, że posiada punkt żywieniowy, którego w szkole bardzo brakowało. Rozwiązał on sprawę głodu wśród dzieci.

Obserwuje się, że podany posiłek w szkole jest jedynym posiłkiem niektórych dzieci w ciągu dnia.   Te dzieci czasem zabierają ze stołówki chleb to domu.

-   3  -

 

 Podziękowała również wszystkim tym, którzy przyczynili się do  zorganizowania kolonii letnich w Starczowie.

Sołtys wsi Sosnowa Jan Galik poruszył sprawę ludzi wieku powyżej 75 roku życia, którzy całe swoje życie poświęcili Polsce, przeżyli obozy koncentracyjne na wschodzie i zachodzie to są Ci, którzy walczyli o niepodległość Polski od Lenino po Monte Casino spracowani i styrani i nie maja znośnych warunków do życia. Nie mogą związać koniec z końcem ponieważ posiadają niskie emerytury dlatego też Pan sołtys zaproponował aby Rada Gminy zwolniła te osoby z podatków ok. 50 % swoich emerytów wydaja na leki jeżeli taka uchwała byłaby zgodna z prawem. Sołtys spotkał się z takim przypadkiem, że człowiek ponad 80 letni mieszkający na piętrze nie może zejść na dół aby otworzyć drzwi więc podaje na sznurku pieniądze na zapłatę podatku a sołtys na tym samym sznurku podaje wypisany kwit.

 Na zebraniu wiejskim wsi padł wniosek aby nazwiska i wysokość pobranych kwot z GOPS, były podawana do publicznej wiadomości o ile jest to zgodne z przepisami i nie godzi w ochronę praw obywatelskich.

Pan sołtys poinformował, że często bywa w opiece społecznej i często się kontaktuje z pracownikami GOPS i nigdy nie spotkał się z niechęcią z ich strony zawsze na jego interwencje ktoś  przyjeżdża i zajmuje się dana sprawą.

Zabierając głos Przewodniczący Rady Gminy  podziękował w imieniu swoim i całej Rady Gminy dyrektorom szkół i pedagogom szkolnym za to, że widzą naszą wspólną biedę, za wspaniała współpracę z GOPS a szczególnie za to, że dzięki nim nasze dzieci nie są głodne.

Natomiast Wójt Gminy  podziękował wszystkim za to, że są wrażliwi na to co jest trudne w naszej gminie chociaż dzisiaj nie rozmawiamy o tym co jest dobre w naszej gminie, co jest wesołe. Są ludzie i dzieci w naszej gminie, które maja się całkiem dobrze. To nie jest tak, że cała gmina jest tragicznie biedna, ale dzisiaj mówimy tylko o biedzie. Wójt podziękował pracownikom Opieki Społecznej, sołtysom, radom sołeckim, świetlicowym, ale przede wszystkim pedagogom i nauczycielom, że z racji wykonywanej funkcji i powołania szczególnie wyczuleni są na te sprawy. Podziękował policjantom, strażakom i wszystkim ludziom dobrej woli.

Wójt złożył wniosek, aby nie powoływać dodatkowej instytucji, ale na Komisji Oświaty wszyscy ci wcześniej wymienieni zastanowili się i dokonali inwentaryzacji biedy w gminie. Gdzie w jaki sposób i jak najefektywniej wykorzystać środki, które mamy i jak pomóc dzieciom biednym, wypracować dla nich jak najlepszą formę wypoczynku letniego.

Wójt powrócił do poruszonej sprawy zajęcia się ludźmi starymi i stwierdził, że niejednokrotnie jest tak, że my mimo obowiązku alimentacyjnego jaki na nas ciąży w stosunku do rodziców wolimy nie przyznawać się do tego, że mamy bardzo starych rodziców, wolimy aby ktoś ich sobie wziął i opiekował się nimi . To jest wstydliwy temat i trzeba mieć odwagę mówić o tym, wójt również ma na myśli siebie. Co w takich przypadkach powinna zrobić władza jak się zachować bo sytuacje są różne i podał kilka przykładów.

Wójt poinformował, że nie można podać do publicznej wiadomości kto i w jakiej wysokości korzysta z pomocy społecznej ponieważ jest to chronione ustawą.

Następnie głos zabrał Radny Stanisław Wichrowicz powiedział, że przy biedzie i patologii w naszej gminie jest duże bezrobocie. Aby przy układaniu budżetu na przyszły rok radni i Urząd Gminy zastanowili się nad tworzeniem nowych miejsc pracy w gminie dla mieszkańców Gminy. Zastanowili się w planie przestrzennym zagospodarowania naszej Gminy ściągniecie jakiegoś strategicznego inwestora, co teraz jest modne, gdzie ludzie znaleźli by pracę ci co funkcjonują, jeszcze funkcjonują. Stwórzmy warunki działalności gospodarczej naszej Gminy normalne dla wszystkich. Wówczas zmniejszy się patologia i bieda w gminie.

 

-    4   -

 

Zabierając głos Pani Maria Kosiec – zwróciła uwagę, że należałoby przy takim dużym bezrobociu jakie jest w Kamieńcu wyeliminować z pracy emerytów, którzy mają źródło utrzymania, a chętnie są oni zatrudniani bo nie płaci się ZUS-u osobiście w tej sprawie interweniowała bo są emeryci, którzy mają 2 tys. Zł i jeszcze pracują a młodzi ludzie nie mają pracy i środków do życia.

 

Przewodniczący Rady Gminy ogłosił 15 min przerwę.

Ad.4

W temacie Realizacji budżetu za I-sze półrocze 2005r. wystąpienie Skarbnik Gminy Pani Marii Kamińskiej – stanowi załącznik nr 5 do protokołu.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Henryk Orzechowski – przedstawił wyciąg z protokołu  Komisji Rewizyjnej dot. Realizacji budżetu Gminy za I-sze półrocze 2005r.

Nikt z radnych i gości obecnych na sali nie wziął udziału w dyskusji na powyższy temat.

 

Ad.5

Przystąpiono do podejmowania uchwał w głosowaniu jawnym przy obecności 13 radnych.

- UCHWAŁA NR XXV/138/05 w sprawie wniosku o przyjęcia sprawozdania Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki z wykonania budżetu Gminy za I-sze półrocze 2005r.  – podjęta jednogłośnie – zał. Nr 6

-  UCHWAŁA NR XXV/ 139/ 05 zmieniająca Uchwałę Nr IX/58/99 Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim z dnia 29 marca 1999r. w sprawie ustanowienia odznaki „Zasłużony dla gminy Kamieniec Ząbkowicki – podjęta jednogłośnie  – zał. Nr 7

Radny Stanisław Wichrowicz – zapytał się czy ktoś kto opracował uchwałę mógłby się podpisać z lewej strony uchwały bo zatwierdza ją swoim podpisem później Pan Przewodniczący. Na wyjaśnienie Insp. ds. rady, że nie ma podpisu Pani Radcy ponieważ jej w tym czasie nie było a jeżeli radni sobie życzą to po Sesji dostarczy uchwały podpisane przez Panią Radczynię.  Na co Radny Wichrowicz odpowiedział, że chodzi mu tylko o to kto opracowywał dana uchwałę i czy jest zgodna z prawem.

- UCHWAŁA NR XXV/140/05 zmieniająca Uchwałę Nr XV/95/04 Rady Gminy w Kamieńcu Zabkowickim  z dnia 7 lipca 2004r. w sprawie Statutu Gminy – podjęta jednogłośnie zał.nr 8

- UCHWAŁA NR XXV/141/05 w sprawie wzniesienia pomnika Jana Pawła II- podjęta jednogłośnie przy obecności 12 radnych – radny Janusz Kaszuwara opuścił obrady Sesji zał.nr 9

Radny Henryk Orzechowski powiedział, że nie ma zastrzeżenia do powyższej uchwały tylko do terminu jej podjęcia. Radny poprosił Wójta aby osoby odpowiedzialne za mienie gminne a próbują coś budować najpierw uzyskały zgodę Rady Gminy.

Radna Zdzisława Wróbel – z uwagi na to, ze obrady opuściła dyr. Sz.P.Nr 2 wyjaśniła niektóre sprawy budowy pomnika.

Z chwila kiedy Sz.P.Nr 2 została oddana do użytku jako odbudowana i zmodernizowana przyjęła imię Jana Pawła II. Z tą chwilą w programie rozwoju szkoły znalazł się punkt, który mówił o wzniesieniu pomnika patrona Jana Pawła II, dlatego też sama decyzja o wzniesieniu pomnika zapadła w momencie nagłej śmierci Jana Pawła II, zatem przygotowania trwały głównie w czasie wakacji, nie było również w tym czasie Sesji Rady Gminy. Poinformowała, że była to inicjatywa rodziców, rady rodziców, inicjatywa mieszkańców a przede wszystkim uczniów i nauczycieli, którzy patronat szkoły Jana Pawła II postrzegaja jako duchowego przywódcę, który pomoże przy realizacji programu wychowawczego szkoły.

 

-     5     -

 

Pani Maria Kosiec – przedstawiła propozycje do uchwały, zapytała się czy Rada Gminy zdaje sobie sprawę ile kosztuje pomnik, czy stać ja na budowanie pomnika. Przedstawiła propozycje aby tam gdzie jest napis Sz.P.Nr 2 im. Jana Pawła II dać popiersie, to będą dużo mniejsze koszty

 

UCHWALA NR XXV/142/05  w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Gminy na rok 2005  – podjęta jednogłośnie – zał. Nr 10

         

Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Pan Leszek Szczucki zapoznał wszystkich obecnych na Sali obrad z KODEKSEM ETYCZNYM RADNYCH GMINY W KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM / treść kodeksu – zał nr 11/

Ad.6

Sprawozdanie Wójta z działalności między Sesjami stanowi zał nr 12 do protokołu.

 

 W dalszej części Przewodniczący Komisji rewizyjnej Henryk Orzechowski zapoznał w protokołami posiedzeń Komisji Rewizyjnej odbytej w ostatnim między Sesjami.

 

Ad.7

W punkcie zapytania i wolne wnioski oraz odpowiedzi na nie kolejno głos zabierali:

Radny Janusz Kaszuwara – poruszył spraw oświetlenia ulicznego, kiedy dzień był dłuższy wyłączenie światła o godz. 2 w nocy nie przeszkadzało, ale teraz wypadałoby rozważyć możliwość oświetlenia od godz. 5 rano ponieważ psy bezpańskie utrudniają ludziom dojście do pracy.

Radny zadał również pytanie Komendantowi Policji cytuję „ czy radny, o którym mówił Pan na poprzedniej Sesji popełnił przestępstwo, jeżeli tak to proszę o informację czy postępowanie zostało zakończone i gdzie zostało przesłane.”

Komendant Policji Nadkomisarz Stanisław Chałupa wyjaśnił  cytuję „ faktycznie po przeprowadzeniu badania wyniku krwi stwierdzono, że radny nie dopuścił się przestępstwa tylko czynu karalnego polegającego na tym, że kierował pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu i odpowiadał za swój czyn przed Sądem Grodzkim za co został skazany, ale nikt mnie nie upoważnił do podania wyroku do publicznej wiadomości, ale mogę jednoznacznie stwierdzić, że w tej sprawie zapadł wyrok skazujący, to znaczy nawet nie wyrok tylko orzeczenie bo to Sąd Grodzki rozpatrywał. „  Pan Komendant poinformował, że zna treść wyroku jedna nikt go nie upoważnił do publicznego przedstawienia tego wyroku, więc nie może go podać.

Pani Wanda Fedan – w imieniu mieszkańców Suszki i swoim własnym podziękowała Panu Wójtowi za piękny parking, chyba jeden z najlepszych w gminie. Ale byłoby jeszcze lepiej gdyby był pokropiony asfaltem.

 Inna sprawa to to, ze sklep „Polo”, Prowident  reklamują się bardzo ostro. Sołtysi naklejają urzędowe ogłoszenia np. o godz 15 a o godz. 17 wszystko jest zaklejone ich plakatami. Pani sołtys poprosiła o rozwiązanie tego problemu.

 Radny Janusz Kaszuwara -  powiedział, że jako radny jest przekonany, że Komendant przekazując informację o popełnieniu przestępstwa przez radnego celowo, kłamiąc wprowadził w błąd Radę co potwierdził dzisiaj nie wnosząc sprzeciwu kiedy został odczytany protokół, w którym było powiedziane, że radny popełnił przestępstwo chyba, że Komendant nie odróżnia wykroczenia drogowego od przestępstwa, co może świadczyć o kompetencjach

 

 

-     6     -

 

 Komendanta, bo skoro nie wiedział bądź nie był pewny czy radny popełnił przestępstwo to nie miał prawa powiedzieć, że radny popełnił przestępstwo i w tej kwestii Komendant jest winny Radzie nie mówi o sobie ale radzie przeprosiny ponieważ powiedział to całej Radzie nie wskazując osoby. Następną kwestią był fakt kiedy przed chwilą Komendant powiedział publicznie, że w sprawie zapadł wyrok i radny uważa, że zostało to zaprotokołowane a jest to kolejne kłamstwo bo wyrok nie uprawomocnił się, wyrok w sprawie nie zapadł i nie uprawomocnił się, a jak Komendant miał wyrok to powinien wiedzieć, że pisze w wyroku, że podlega on publicznemu ogłoszeniu i mógłby wówczas Komendant poinformować o tym wyroku tylko on nie został uprawomocniony i poprosił Komendanta aby nie wprowadzał w błąd Rady bo postępowanie nie zakończyło się.

W drodze sprostowania  Komendant wyjaśnił, że nie popełnił żadnej gafy ponieważ po pierwsze przemawiając na poprzedniej Sesji mówił to w takim kontekście, że nagminnym są przestępstwa popełniane na terenie Gminy pod wpływem alkoholu i między innymi jeden z radnych został złapany na jeździe po pianemu. Jeżeli radny ma wątpliwości co do tego  i było to nagrywane to można to odsłuchać. Druga sprawa to Sąd wydał wyrok jednak Komendant zabierając głos przed chwilą nic nie mówił na temat uprawomocnienia się wyroku. Natomiast twierdził, że Sąd w tej sprawie wydał wyrok a czy będzie on uchylony czy nie to jest inna kwestia.

Następnie głos zabrała Pani Maria Kosiec  - pomnik w Sz.P.Nr 2 to będzie ewenement w całej Polsce ponieważ nigdzie  w żadnej szkole nie ma pomnika są tylko popiersia. Poinformowała, że widziała tylko jeden pomnik na Ukrainie w Tarnopolu i był to pomnik Lenina. Nie należy budować pomników tam gdzie nie trzeba.

Pani Kosiec oświadczyła, że nie zgadza się z tym co przeczytała ostatnio w gazecie powiatowej o nazewnictwie placu koło czerwonego kościółka im. Jana Pawła II ponieważ kościół tam znajdujący się jest augsburski tzn. Marcina Lutra a plac jest protestancki. Tak robić  nie można . Taki pomnik może stanąć tylko koło kościoła katolickiego a nie koło innego wyznania.

Ponieważ Starostwo jest w biedzie a ZOZ jest zadłużony na 40 mln zł to masowo wysprzedaje swoje szpitale za symboliczne kwoty. Pani Kosiec zaproponowała aby Rada Gminy wystąpiła o kupno obiektów naszego ZOL-u za 1% bo to zawsze się opłaca i obiekt po adaptacji przeznaczyć na mieszkania dla młodych małżeństw ponieważ w gminie nic się nie buduje i nie będzie się budować bo na to nie ma pieniędzy.

Następna sprawa dotyczyła tego aby dopilnować aby przy realizacji wylewki na ul. Złotostockiej i Ząbkowickiej nie zapomną o namalowaniu pasów. Pani Kosiec poprosiła również o zrobienie wylewki na cmentarzu od bramy do krzyża. Woda wymyła cement i zostały kamienie co uniemożliwia przejście.

Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy i zapewnił radnego Kaszuware, że niezwłocznie gmina wystąpi o likwidacje tzw oszczędności energii elektrycznej.

Wójt powiedział, że nie ma pomysłu co zrobić z ulotkami reklamowanymi o których mówiła Pani sołtys. Odnośnie terenu protestanckiego Wójt wyjaśnił, że kilka lat temu zostało podpisane porozumienie z kościołem augsburskim na mocy którego gmina Kamieniec Zak.. przejęła majątek tzw. Czerwonego kościółka, wszystkie budynki na ul. Młyńskiej za wyjątkiem młyna za kwotę 10 tys. Zł

Wójt uważał za zasadne przyjęcie wniosku naprawy ciągu głównego na cmentarzu w Kamieńcu.

 

 

 

-     7      -

 

Przewodniczący Rady Gminy podziękował radnym Ryszardowi Padoł, Henrykowi Orzechowskiemu i Marcinowi Czerniec za udział w poczcie sztandarowym Rady Gminy w dniu 11 września Br na dożynkach gminnych w Topoli.

 

Ad.8

Wyczerpując wszystkie punkty porządku obrad Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Gembara podziękował radnym i gościom za udział w Sesji i ogłosił zakończenie jej obrad.  

.

 

Protokołowała: H.Moskal

 

««« powrót
 

Kamieniec Ząbkowicki      IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska